Yeni Asır Gazetesi – Semra Bakioğlu Röportajı Gülengül

Reiki, şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan, 1900 lü yılların basında Japon bir rahip olan Dr.Mikao Usui tarafından çok eski olan sifa yonteminin araştırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Rei; ‘her yerde var olan’, ki; ‘ruhsal yaşam enerjisi’ anlamına gelen terimler. Reiki’yi kısaca, ‘Evrensel Yaşam Enerjisi’ olarak tanımlayabiliriz.. Günümüzde, Reiki tıbbi tedaviye destek amacıyla kullanılıyor. Bugün dünyada , 2 milyon kişi tarafından Reiki uygulanmakta ve pek çok hastane , Reiki uygulamayı bütünleyici tedavi olarak kabul etmekte. ‘Reiki evrensel bir enerjidir ve herkes kendinin şifacısı olabilir’ diyor, konuğum Semra Bakioğlu. Kendisi yurt içinde ve yurt dışında pek çok seminere katılarak kendini geliştirmiş bir Reiki Master’ı ve Transformal Nefes Koçu. Hayatımda tanıdığım en pozitif insanlardan biri Bakioğlu. Kendisiyle beraber olmak bir ayrıcalık.Yanındayken karamsar olmanız mümkün değil. 8 yıl önce tanıştığı Reiki dışında, Uzak Doğunun pek çok ruhsal arındırma tekniğini öğrenen Semra Bakioğlu , birikimlerini paylaşmaktan büyük bir keyif alıyor. Seanslarında , günümüz insanının baş belası olan streslerden ve geçmişteki hesaplaşmalarından kişileri arındırıyor. Yaşamımızdaki her şeyin , düşünce ve duygularımızla yönlendiğini söyleyen Bakioğlu, güzel hayaller kurup bunun peşinden gitmemiz gerektiğini belirtiyor. Ben bu röportajın ardından , rengarenk hayallerimi kurmaya başladım bile..Sıra sizde !

1999 yılında Reiki ile tanışıp bu yolda ilk adımlarınızı attınız.
Bu nasıl bir yolculuk ?
Reiki ile tanışmam her şeyin başlangıcı oldu diyebilirim; yani ilk adımlarım. İçimdeki sevgiyi Reiki’nin enerjisi ile birleştirip etrafımdaki insanlara yaymaya ve onları da bu yolda sürüklemeyi istedim. Çoğunda da başarılı oldum. Ardından yolculuğum burada başlayıp “Tutmayın beni..” dercesine devam ediyor.
Sonrasında ; Psiko Analiz, Melchizedek (ışıkla bedenin aktivasyon eğitimi) , Ses ile Şifalandırma Teknikleri, Shiatsu öğretisi , Prana Şifacılığı ve Kristallerle tedavi, Aile Şifa Terapisi ve Kiara Windrider ile ‘’İlahi Nur” çalışmaları aldığınız eğitimlerden bazıları. Bütün bu şifalandırma tekniklerini kısaca anlatırmısınız? ?
Bunları burada anlatmam saatler ve sayfalar sürer Gülengül’cüğüm, ama hepsinin yeri ve teknikleri ayrı. Özellikle Jill Purse’den aldığım “Ses ile Bedenini Şifalandırma Tekniği” beni çok etkilemişti. Çıkarmış olduğumuz seslerle, ki bunlar sesli harflerden oluşuyordu. Bedenimizi ve iç organlarımızı bu çıkarmış olduğumuz seslerin titreşimleri ile şifalandırıyorduk. Daha sonra”Kristallerle Şifa” tekniğinde ; bu taşlarla çakraların üzerinde seans sonunda çalışıyor ve taşların enerjisi, ışığı ile gelen kişinin bedenine uygulama yapıyorum.
“Shiatsu Teknikleri” ise kendi bedenimdeki rahatsızlıklardan dolayı öğrenmek istediğim bir teknikti. İşte Reiki ile başlayan bu yolculuk sonunda beni eğitmeni olduğum “Transformal Nefes”e götürdü.
Transformal Nefes koçluğu yapıyor ve kişilere özel seanslar veriyorsunuz..
Nedir bu nefes tekniği ve Transformal Nefes Seansında neler oluyor?
Evet.Ve sonunda , öğrendiklerimle bütünleştirebileceğim bu nefes programı çıktı karşıma. Hiç düşünmeden yurt dışı ve yurt içi eğitimlere katıldım ve inan şu an tam istediğim gibi bir bütünlük sunuyorum isteyenlere. Bu tekniğin uygulaması çok basit, ağızdan alınan tam ve bağlantılı bir nefes sistemi. Bu nefes sistemi yanlış alışkanlıkların aşılmasını, bedenin süper okside olarak çocukluğumuzdan beri taşıdığımız duygusal travmalardan arınmasını sağlıyor. Bu da neşe, mutluluk, sağlık, güzellik, bolluk ve bereket için bedenimizde yer açıyor. Transformal Nefes seansında ise , bir saat boyunca açık ve akıcı bir nefes alınıyor. Bu nefesi ağızdan alıp karın bölgesine , yani solar pleksusa çekip ardından beklemeksizin tekrar ağızdan veriyorsunuz. İşte bu şekil enerjetik olarak yüksek ve kapalı bir ortam yaratır ki , burada transformasyon doğal bir şekilde gerçekleşir.Bu prosesi güvenli bir şekilde yaratabilmek için şunlar kullanılır:
Eller, vücut taraması, tonlama, niyet, onaylamalar ve yüksek bilinçleri dahil etme.
Seans içinde bilincin tüm seviyelerinde dönüşüm gerçekleşir.Bunlarda fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel dönüşümlerdir.Her seansta doğum travmasını, geçmiş yaşam travmalarını, baskılanmış duyguları ve negatif düşünce şekillerini iyileştirebilirsiniz.Transformal nefes prosesi aracılığıyla , nefes alma şeklinizi derin ve tam bir diafram nefesine dönüştüreceksiniz. Bu prosesle hücresel hafızanızın tüm seviyelerindeki negatif enerjiler temizlenecek ve bu sizin daha canlı, genç , dinamik ve kendinizle olduğu kadar başkalarıyla da rahat olmanızı sağlayacak.
Verdiğiniz bu seanslardan sonra siz kendinizi nasıl hissediyorsunuz ?
Bu seanslardan sonra benim ne hissettiğim değil gelenlerin ne hissettiğini sorsan bence daha iyi olur (kahkahalar) ama ben her seanstan sonra uçuyorum ve bedenimdeki sakinlik içindeki sevgiyi ve huzuru buluyorum, mutlu oluyorum kısacası.
‘’Sır” kitabındaki gibi ; insanların içlerindeki enerjiyle her istediklerini başarabileceğine inanıyormusunuz ?
Kesinlikle. Bizler her şeyi ama her şeyi düşünce ve duygularımızla yaratıyoruz ve ardından oluşturuyoruz. Nedense olumsuzu düşünmek kolayımıza geliyor. Belki de ağlaşmak ve başkalarının enerjisini kullanmak bize enerji veriyor zannediyoruz. Esas yanlış burada. Olumlu düşüncelerimizin yarınları inşa ettiğini ve dilediğimiz her olumlu niyetin bize fazlasıyla evrenden aktığını unutuyoruz. Şunu unutmamalıyız ki , bolluğu düşünürsek bolluğu kendimize çekeriz. Hastalığı düşünürsek hastalığı..Madem bütün bunlar bizim düşünce gücümüzle oluşuyor, o zaman neden biz hala olumsuzluklar içinde olumsuzlaşmaya devam ediyoruz; güzel hayaller kurup bunları yaşamımıza çekmek gerçekleştirmek varken.
İçimizdeki gücün farkına varmadan yaşıyorken, (son yıllarda) bu tür metafizik olaylara ilginin yoğunlaşmasıyla, bir gün gelecek ve biz insanlar pek çok şeye, sadece gönülden isteyerek sahip olabilecek miyiz ?
Evet canım kesinlikle sahip olabileceğiz. Ama sana daha önce de söylediğim gibi kalp gözünden gerçekten inanarak istersek. Mesela şöyle diyorsun ‘’Muhteşem bir arabam var”(olumlu niyet) Buna gerçekten inanarak söylüyor “İstiyorum” diyor ve hemen ardından”Ama param yok ki”diyorsan, bu isteğe inancın olmadığı için evren sana bunu sağlayacak fırsatlar sunmuyor.
Evrenin sırrı sadece pozitif düşünmekte ve bir şeyi çok istemekte mi gizli ?
Evrenin “Sırrı” bizim kendi gücümüzde. Biz istersek her şeyi oluştururuz. Yeter ki evrenin bolluğuna inanıp, istemesini bilelim.
Son cümlelerinizi alalım..
Bu güzel bolluk içindeki evrenden yargılamaksızın, kızmaksızın sevgiyi alalım. Karşılık beklemeden koşulsuzca da verelim.
SEVGI , NESE, IŞIK VE HER DAİM NEFESLE…

Categories: Basın

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir