Transformal Nefes tehlikeli midir?

Nefes almak tehlikeli değildir. Açık, derin ve sık sık nefes almak iyidir. Bu; Transformal Nefes’in esas hedefidir. Doğru nefes almak, bireye daha fazla enerji ve yaşam katar.
Süregelen bir döngü içerisinde nefes almanın karbondiyoksit seviyelerini düşürüp hiperventilasyona (aşırı hızlı soluk alıp verme) yol açacağı düşüncesinden yola çıkarak bazıları, Transformal Nefes’in tehlikeli olduğunu düşünmüşlerdir. Fakat kişi gevşemiş bir şekilde dışarı nefes verdiğinden ötürü, karbondiyoksit seviyeleri azalmaz, oksijen seviyeleri artar, fakat kan alkaloid özellik kazanmaz. Transformal Nefes, vücudumuzda pozitif kimyasal yanıtı oluşturan kanın oksijenlenme özelliğini arttırır. Beyin; endorfin ve nöropeptit gibi mutluluk ve zevk oluşturan yararlı kimyasalları serbestleştirir.
Bazıları ise, çok fazla nefes almanın kötü olduğu ve vücudumuzu oksijenden mahrum bıraktığı düşüncesindedirler. Fakat bunun, Transformal Nefes deneyimi ile bağlantısının bulunmadığı anlaşılmıştır. Vücut, yaşamını sürdürmek ve gelişmek için ana öğelerinden biri olarak oksijene ihtiyaç duymaktadır. Daha açık bir şekilde nefes almak, vücuda işlevlerini devam ettirmek için daha fazla enerji ve yaşam gücü verir. Ayrıca daha sağlıklı bir hücresel konum sağlar. Eğer kişi üfler veya dışarı nefes vermeyi abartırsa, o zaman karbondiyoksit miktarı azalabilir. Transformal Nefes, bu tarz nefes şekline karşı korunma sağlar ve seanslar; uygun karbondiyoksit seviyelerini korurken vücuda gereksinimi olan oksijen miktarını da tam olarak verir.

Categories: Sık Sorulan Sorular

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir