Semra Bakioğlu

TRANSFORMAL NEFES EĞİTMENİ & YAŞAM KOÇU – REİKİ MASTER

. Tranformal Nefes Terapisti

. Nefes Yaşam Koçu

Nefes özel seanslarımda kullandığım ve özel olarak ta 

eğitimini verdiğim diğer şifa teknikleri:

. Reiki Master

. Yarı değerli taşlarla Çakra dengelemeri

. Ses ile Terapi

. Refleksoloji

. Shiatsu (yüz için)

. Meditasyon

. 5’li Tibet Yogası

Semra Bakioğlu seanslarına Çeşme ‘de de devam etmektedir.


Semra Bakioğlu

Semra Bakioğlu

Kendimden kısaca…

Merhabalar,

Öncelikle sitemizi ziyaret ettiğiniz ve benim yazdıklarımı okumaya karar verdiğiniz için teşekkür ederim.

Umarım yaptıklarım ve ardından yazdıklarım sizleri biraz olsun tatmin eder ve sizlerde en az benim kadar bu yaşamdaki yolunuza daha kaliteli bir şekilde devam edersiniz.

Ben 1956 yılında İzmir’de doğdum, burada büyüdüm, okudum, evlendim ve burada yaşıyorum. Biri erkek diğeri kız olan iki pırlantaya sahibim.

Seri ameliyatlarıma başlamadan önce ‘Bio-Enerji al’ denildi ve ben gerçekten ilgi duyduğum alternatif tıp ve enerji ile bu dönemde tanıştım. Fakat bedenime bilmeden, duygusal, mental ve fiziksel açıdan o kadar zarar vermişim ki, felç kalma riskini göze almamak için ameliyat oldum ve 1999 yılında başarı ile biten ameliyatımın ardından hemen Reiki 1 aldım. Esas bu çalışma duygusal yönden ve tabii ardından fiziksel yönden kendime ne kadar zarar verdiğimi anlattı bana ve 3 ay sonra Reiki 2, ardından da dur durak demeden tüm öğretileri alma savaşı içinde bugünlere kadar geldim .

Şu anda sizlere ne öğretiler aldım, nerelere gittim, ne yaptığımdan çok neden ‘NEFES‘ onu anlatmak istiyorum.

Bu bitmek tükenmek bilmeyen öğrenme ve şifalandır ma isteğim bugün beni buralara getirdi. Çünkü hayatımda eksik olan bir şeyler vardı. Genelde çok neşeli olan ben, keyifsizdim. Ağrılarımla baş edemiyordum. -Evet şuanda hala var fakat devamlı söylenmek yerine onlarla yaşamayı ve onları sevmeyi öğrendim- Canım hiçbir şey yapmak istemiyordu. Ve bir eksik, evet gerçekten bir eksik vardı yaşamımda ve bir gün gazete yada dergilerden birinde ‘Dogru Nefes Alıyor musunuz?’ diye bir yazı ilişti gözüme. Durdum kendime baktım, bedenime baktım ‘Eeeee ben yaşıyorum demek ki nefes alıyorum. Ama doğru mu bak onu bilemem!’ dedim ve bu seminere katılmaya karar verdim. İçimden bir ses gittiğim çalışmanın benim dönüm noktam olacağını söylüyordu.

Evet gerçekten talebe olarak gittiğim çalışmadan bir sene sonra sertifikalı eğitmen olarak çıktım. Aldığım seminerlerinden çok etkilenmiştim ve bana çok bilgiler katmıştı. Orada NEFES’in ne kadar önemli olduğunu, ‘YANLIŞ NEFES’ aldığımı ve yanlış alınan NEFES’in benim bedenime ve ruhuma ne kadar zarar verdiğini izledim, -hatta!- ben ‘beni’ seyrettim. Kendimle cidden gurur duyuyorum şuan. Nedeni de sezgilerimi dinleyip, eksiğimi görüp, kendimi duygusal yönden terbiye ettiğim için.

Semra Bakioğlu

Özetlemem gerekirse sivilceme fondöten sürmektense onun neyin oluşturduğunu bulup, çıkarıp ardından sadece allık sürüyorum. Böylece kalıcı güzellik sağlıyabiliyorum artık.

Yani NEFES ile mental, duygusal ve ruhsal travmaları temizleyip ve en önemlisi onun kalıcılığını sağlayıp, ardından arındırdığım bedene Reiki uygulamam cok daha etkili oluyor. Bu benim şahsi fikrim, gerçekten kişi faydasını gördüğü gibi benimde iç huzurum ve mutluluğum daha fazla artıyor.

Sizlerle burada Transformational Breath’in bana sağladığı artıları ve kendimi paylaştım. Umarım bir gün, bir şekilde sizlerlede karsılaşır, konuşur ve daha derin NEFESLENİRİZ…

SEVGİ, IŞIK, NEŞE VE HER DAİM NEFESLE KALIN.