Köklen Nart Yıldırım

1996 Bilkent Üniversitesi’nden mezun olup İzmir’de dönünce spor aşkıyla  Sports International’da çalışmaya başladım. Ankara’da okurken 1995’te Spor Bakanlığı’ndan Temel Çalıştırıcı eğitimini tamamlamış olduğum için Sports International’da fitness danışmanı, yoga eğitmeni,  ve aerobik departman müdürü olarak 2004’e kadar çalıştım. Daha sonra sadece Yoga eğitmeni, Reiki eğitmeni olarak çalışmaya ve eğitimlere devam ettim. Açıldığı günden itibaren Yoga eğitmeni olarak Nefesle Hayat ailesi içindeyim.
2000’de Swami Vivekananda Üniversitesi’nden Temel Yoga eğitmenlik,  2003’de Monica Münzinger’den Iyengar Yoga eğitmenliği , 2010’da Mey Elbi’den Vinyasa Flow Yoga eğitmenliği , 2011’de Banu Çadırcı’dan Yoga Terapi ve Yoga Anatomi eğitmenliği , ve 2014’te Berra Sertel’den Yin Yoga eğitmenliği  Yoga Alliance belgelerini aldım. Yoga dışında,  2012’de Suvio’dan Yaşam Koçluğu eğitimini tamamladım.
Sizin ihtiyacınıza göre belirlenen derslerimiz, 16 sene içinde ruhuma kattığım herşeyi içerir. Kundalini ile  enerji merkezlerini uyararak, nefes ve bedeni uyumlama yoluyla beden ısınır. Ardından yine kişilerin seviyesine göre Vinyasa yani güneşe selam varyasyonları uzatılıp zorlaşabilir. Temel asanalar kimi zaman akış içine yerleşir kimi zaman da tek tek uygulanır.  Dersler derin gevşeme ve meditasyon ile son bulur. Tüm ders nefes farkındalığıyla yani nefesle uyumlu olarak yapılırken size an’ın içinde kalma deneyimini yaşatır.
Yoga evrenseldir, aynı zamanda kişiye özel bir deneyimdir. Matınız, sizin kendi bedensel, zihinsel, duygusal,  ve ruhsal araştırma laboratuvarınızdır. Bu araştırma ve farkındalık sizi, kendi içinize doğru sihirli bir yolculuğa çıkartır.  Yoga ömür boyu süren bir
hac yolculuğuymuş,  son an’a kadar öğrenmeye, derinleşmeye,  ve paylaşmaya devam diyorum….Sevgiyle ve nefesle kalın…