Free dergisi- Semra Bakioğlu Röportajı Gülengül

Bazı insanlar vardır. içiniz açar..
Girdiği çevrelerde bir ışık gibi parlar,adeta bir mıknatıs gibi sizi kendine çeker.
Onlarla bir arada olabilmek için her türlü programınızı iptal edebilirsiniz.Sevgili arkadaşım Semra Bakioğlu’da hayat yolculuğumda karşıma çıkan bu güzel insanlardan biri.Bu ayki Reyhan Pastanesi sohbetimize daha bir coşkuyla,koşarak gittim.Koskoca iki çocuk annesi,kolejli bir kızla buluşmak enteresandı tabi!Kahkahalarımız ve Semra’nın pozitif enerjisinden tüm Reyhan ekibi de payını aldı..Eminim o gün Reyhan’ın zaten çok iyi olan işlerinde bir patlama yaşanmıştır!Düğün pastalarına bile Semra pozitif enerjisini yolladığı için,bu yaz evlenenler bir nevi efsunlanmış sayılabilir.Semra Bakioğlu Reiki konusunda yurt içinde ve dışında pek çok seminere katılarak kendini geliştirdi.Reiki Masterlığı,Psiko Analiz,Metchizedek,Ses ile şifalandırma ,Shiatsu,Kristallerle tedavi,Aile Şifa Terapisi ve Kaira Windrider ile ‘İlahi Nur’ çalışmalarının ardından (Valla sayarken şaşırdım!)Transformal Nefes’in koçluğuna başladı.Gurup ve kişilere özel seanslar veriyor.Yani kızımız bu işlere kendini adamış durumda..Dinledim,derledim ve sizin için bilgisayara oturdum.Dermisiniz bir ilahi güçle bu yazımı anında bitireyim?
Şaka gibi ama,töpörtaj sırasında Semra’dan taşan enerjiyle teybim iki kere bozuldu.Erdal’ın makinesinin dolu olan pili bitti!İzmir’imizin gururu Reyhan Pastanesi tadında ve Semra’nın enerjisiyle dopdolu bir sohbetle sizi baş başa bırakıyorum..
(Gerisine karışmam!)
gülengül:Semra, bana bir melek kartı çek tirdin. Nedir bu kartın verdiği mesaj?
semra: Bana çalışmaya gelenlere en önce
melek kartı seçtiririm.Kartlarını seçenler
önce senin gibi heyecanlanıyorlar.Benim
enerjim ve inancımla o odaya girince, tabii
muhteşem bir duygu seli yaşanıyor.Meleğin
sana hakikaten yardım ediyor. Şu anda
öyle açılımlar var ki..Niye kötü hissediyorsun ? Niye ağrıların var ? vs. Çünkü çok
güçlü enerjilere uyum sağlamaya
çalışıyoruz. Şirince’de çok yoğun bir
şekilde bir enerji akımı var.Özellikle
yabancılar bir çok enerji merkezleri açtılar.
bir yer aldım.
gülengül: Indigo çocukları için de seanslar
yapılıyormuş ?
semra: Evet.orada terapi yapılıyor. Çünkü
bu çocuklar öyle hiperaktif ki. aileler de bu
çocukları durdurmak için doktora gidiyor.
Doktor da onlara sakinleştirici ilaç veriyor.
Çocuk sakinleşiyor fakat hayata uyum
sağlayamıyor. O nedenle aileleri bil-
gilendirmek için bu tip yerlere açılımlar
başladı. Şirince’de . Kiara’yla ve Gülgün
hanımla çalışmalar yaptık. Yılbaşında, 4
günlük çalışmayla bütün bedenimizde
arınma yaptık.
gülengül: Bu konulara ne zamandır ilgi
duyuyorsun ve ne gibi değişimler yaşadın?
semra; ilk 9 sene önce. eşimden ayrıldıktan
sonra Lale Bayraktaroğlu ile Reiki
çalışmalarına başladım. Biliyorsun, içsel olarak kendimle mutlu olan bir insanım,Benim derdim kendimden çok başkaları,Aslında, bu enerjileri çocuklarıma,arkadaşlarıma . çevreme yardımcı olayım diye almaya başladım. Yani. ot gibi oturacağıma evrene bir şeyler katayım istedim.İşi bıraktıktan sonra böyle bir karar aldım,Ve. Reiki’yi kendime vermeye başladım,Derken bir seyahatteydik, oğlum felaket ateşlendi. “Allah’ım bana müsaade et çocuğuma bu enerjiyi vereyim” dedim. 40 derece ateşli çocuğuma baştan aşağı Reiki yaptım. Aradan 1.5 saat geçti oğlum düzeldi. Ateşi falan kalmadı. Bu iyileşme hem oğlum, hem de ben inandığım için gerçekleşti. Sen buna inanmayıp. “hadi canım palavra”dersen bunun hiçbir şekilde yararı olmaz. Bu olaydan sonra Reiki 2 aldım,
gülengül: Şifalandırma seanslarının faydasını gören insanlar oldu mu ?
semra: Maddiyatı hiçbir zaman kabul etmedim. Bir çok arkadaşıma reiki aldırttım.Bana iyi gelen bir şeyden onlar da faydalansın istedim.Ardından. bir çok arkadaşıma şifa dağıttım. İnanırsan bunu sen de yapabilirsin. Bütün bu çalışmalar sonunda,Amerika’dan Jacquelin Ceanleton isimli piskoanaliz eğitmeni geldi. Onunla çok güzel çalışmalar yaparak bu yolda ilerlemeye başladım.
gülengül: Shiatsu çalışmaları da yapıyorsun…
semra: Evet. Ceanleton seminerinden sonra Shiatsu seminerine gittim.Shiatsu tamamen,parmaklarla yapılan bir tedavi. Bu bir mesaj kürü fakat o noktaları öğrenmek çok önemli. Mesela: direkt omuriliğin üstüne basarsan müthiş rahatsızlık verebilirsin.Omuriliğin iki yanına düzgün bir şekilde uygularsan, açılımlar ve kan pom¬palanmaya başlar. Ve. bedendeki enerji dönmeye ve çok hızlı bir şekilde insana canlılık vermeye başlar. Ben bunu öğrendim. Ondan sonra: ingiltere’de bir öğretmenden ses terapisi dersleri almaya başladım.Tamamen iç organlarına yönelik bir terapi bu.Verdiğin sesler bedenin içinde titreşimler yapıyor. O titreşim senin çakranın sesine göre tonlama yaptığın zaman muhteşem bir titreşimle iç organlarını iyileştiriyor. Bu öğretmenin hari¬ka bir CD’si de var. Hakikaten seans bittiği zaman, içindeki titreşimi sana anlatamam. Muhteşem bir duyguyla “Voov” diyip. uçuy¬orsun..
gülengül: Sen zaten müthiş hareketi bir insansın, bu seanslardan sonra seni kimse tutamaz (kahkahlar)
semra: “Yeter artık gitme, seni indiremeyeceğiz aşağıya “diyorlar zaten(kahkahalar) Ama, inan bu enerji içimizde var. sen yeter ki onun dışarı çıkmasına müsaade et. Bundan sonra, kristallerle tedaviye başladım, insan çarkası altın sarısı rengindedir. Cinsel çarka turuncu, kök çarka kırmızı renktir. Bütün bu renkli taşları bedene koyuyorum.Ve. bu taşlarla 20 dak. enerji veriyorum. Bunun öğretisini aldım, Rîeiki’ye de devam ediyorum. Birde aile ter¬apisi seansları var ki bunu herkese tavsiye derim. Bu da tamamen ailenle olan problemlerini hallediyor. Onun eğitiminden sonra da. Melcuzede aldım. O da ışık. beden aktivasyonudur. Aslında hepimiz ışığız fakat yemek yiyerek, sigara ve içki içerek enerjimizi ağırlaştırıyoruz. Işık beden aktivasyonunu da Hindistan’da aldım. Mısır’a gittik, piramitlerin içinde muhteşem bir çalışma yaptık. Mısır’a giderken savaş vardı ve uçakta altımızdan bombalar geçiyordu. Ve. Keops piramidin içine 180 kişiden oluşan bir gurup olarak katıldık. Küçücük bir lahitin içine girip. 1 dak enerjilerini alıyorduk.Nasıl bir ışık kıvılcımı ve titreşim sana anlatamam.O an,dışarıda deliler gibi beyaz kuşlar dönüyormuş.Muhteşem bir çalışmaydı.Bazı şeylerin yaşanması lazım anlatılamaz.
gülengül; Bu öğrendiklerini daha çok insanla paylaşmak adına İzmir merkezde bir yer açmayı düşünüyor musun ?
semra: İsterim ama zor. Şu yönden zor: benim bir ortağa ihtiyacım var. Biz bunu Nevşah Fidan’la da konuştuk. Bakalım zaman ne gösterecek..
gülengül: Hindistan’da neler yaptın ?
semra; Sai Babanın Aşram’ına gittik. Orada da. dünyanın her tarafından gelen insanlarla bir hafta çalıştık.
gülengül: Gelelim Transformal Nefes’e..
semra: İnanılmaz bir öğrenme ve öğretme arzusuyla yanıp tutuşuyorum Doğruyu öğrenmek için bir çok programa katıldım. Nevşah Fidan’la beraber bu çalışmalara başladık. Ondan yedi seans aldım, grup çalışmalarına girdim. Ve, çok etkilendim. Şimdiye kadar hiç nefes almadığımı fark attim. Transformal nefesi kuran kadın Judıth Kravıtz’in, 6 gün süren seminerine katıldım. Ana rahmine kadar girip, doğum anına gittik. Bir saat suyun içinde, nefes alıyorsun.
O çalışmanın sonunda yeniden doğmuş gibi çıkıyorsun. Benim bu ilgimi gördükleri için. koçluk yapmamı önerdiler. Bunun üzerine kalktım Roma’ya gittim, orada da Judıth’ten ciddi bir eğitim aldım. 40 defa, AO kişiye yapacaksın bunu dediler. Evrene hediye olarak bu çalışmalarımı hiçbir ücret almadan sürdürdüm. Şimdi ben de nefes koçu olarak işe başladım.
gülengül: Transformal meditasyon nedir ?
semra: Tamamen dönüşümdür. Bedenimize çocukluktan yapışmış üzüntüleri, travmaları nefesle çözümlemek. Ve. derin nefes alarak, diyaframı çalıştırmak. Bir saat boyunca, açık bir dalga gibi nefes alıyorsunuz. Bütün bunların ardından transformasyon başlıyor ve sakinleştikten sonra taş enerjisiyle kişiyi rahatlatıyoruz, böylece o günkü seans bitiyor. Bu seanslardan sonra kendinizi daha canlı ve genç hissediyorsunuz. Ben mesela, bu seanslar sırasında yıllarca tiryakisi olduğum
sigaradan soğudum ve tamamen bıraktım.Şimdiye kadar doğru dürüst nefes almadığımı fark ettim. Bu hepimiz için geçerli. Transformal nefes terapisi şu anda. dünyanın en hızlı yayılan ve en etkili arınma tekniği. Bu nefes tekniğini öğrenmek benim hayatıma sağlık, mutluluk ve huzur getirdi.
gülengül: Semra, sen bugün ki enerjinle bize de “Voov” yaptırdın! Benim teyp ve Erdal’ın fotoğraf makinesi bir başka boyuta geçmeden, senin bol enerjili sözlerinle okuyucularımıza hoşçakal diyelim…
semra: Hayatın bize bağışladığı, ruhsal hediyeleri tam olarak algılamak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden transformal nefes çalışmalarına başlayın. Nefesiniz denizdeki mükemmel bir dalga gibi açık bir şekilde aktığında, hayatınızın da aynı şekilde aktığını göreceksiniz. Herkese sevgi dolu enerjimi yolluyorum…
SEVGİ IŞIK VE HER DAİM NEFESLE…

Categories: Basın

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir