Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Özgürlüğe ve Kendini Gerçekleştirmeye Açılmak Ücretsiz Tanıtım

28 Ekim 2016 @ 14:00 - 15:30

Doğduğun gün başladın macerana… Sonra büyüdün ve şartlarla sınırlandırıldın. Kurallar, kanunlar, toplum anlayışı, gelenekler, görenekler, ayıplar, günahlar, sorumluluklar, başına gelenler ve daralan göğsünle hastalıkları yaşadın. “Kendi”ni unuttun, doğum-ölüm arasındaki sınırlı günleri birer birer yaşarken tekdüzelikten sıkıldın, ezberleri bozmak istedin. Bazı zincirleri kırdın, bazıları için ise ‘imkansız’ diyorsun. Türkiye’nin en serbest şehri İzmir’de yaşasan da yine de kendini bazen kapana kısılmış gibi hissediyorsun.

Haydi tekrardan hatırla bazı kaybettiğin şeyleri. Bir kez daha farket İnsan’ın ne olduğunu ve sonra birer birer çöz zincirlerini, kırmadan, zincire de saygı duyarak. Ve sonra açılsın göğüs kafesin, bitsin hastalıkların birer birer. Kanatların çıksın ve uç yeni geleceğine doğru, yeni “Kendi”ne doğru… Ve tat gerçek mutluluğu, gör “Kendi” gücünü, farket İnsan olmanın muhteşemliğini…

 

Haftaiçi bir gün ve üç saat sürecek bu Ruhsal olgunlaşma çalışmasında önce bilgisel olarak aktarım yapılarak İnsanoğlu’nun hayat denilen bu macerasındaki mutluluğu elde etmesinin teorisi sunulacaktır. Bilgisel düzeyde tamlık yaşandıktan sonra ise insanın ayağına bağ olan bütün ağırlıklardan (Korkular, duygusal travmalar, acılar vb. düşük frekanslı mutsuz edici duygulardan) arınma sağlanacaktır. Yaz başlangıcına kadar sürecek çalışma, kişinin hayatta karşılaştığı olaylar ve insanlar karşısında mutluluğundan ödün vermeden yol almasını sağlayacaktır. Ayrıca yüce gönül hallerini yaşatıp, ‘Gerçeği’ farketmesi için alan açacaktır.