Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Aile Dizimi Çalışması

27 Nisan 2019 @ 10:00 - 16:00

 

AYŞEGÜL ÖZKARAMAN İLE DİZİM ÇALIŞMASI

Varlığınızın yarısı annenizden, yarısı babanızdan oluşur. Onlar sayesinde buradasınız: onlar burada olmasaydı siz de olamazdınız. Başarınıza gelen herşey bir anlamda onlar sayesinde. İnsan bunun farkına varmalı. O zaman şunu anlayın, nasıllarsa öyleler yapabilecekleri herşeyi yaptılar daha fazlasını istemek anlamsız. Demek ki yaptıkları her neyse minnettar hissetmelisiniz. Başınıza ne geldiyse ve ne gelecekse sebebi hep onlar olacak. Eğer bir gün aydınlanırsanız o zaman onlara minnet duymanız gerekecek. Eğer nefes alıyorsanız bu onların sayesinde, birbirlerini sevdikleri için ! Eğer burada beni dinliyorsanız, bu da onlar sayesinde. Onlar temeliniz olarak kalmaya devam eder ; yani temeli unutmayın o kadar ! 

Osho 

Hayatınızdaki süregelen davranış kalıplarından özgürleşerek, kendi yaşam amacınızı keşfetmek ve Atalarla olan bağlarınızı fark edip onurlandırmak için katılabileceğiniz bir çalışmadır.

AİLE DİZİMİ HAKKINDA

Bireyi aile bütününün bir parçası olarak algılayan Aile Dizimi, yaşamı daha akıcı, kolay ve tatmin edici bir deneyim olarak yaşamamızı engelleyen kalıplar, travmalar, sevdiklerimiz adına bilinçsizce yüklendiğimiz duygular ve en çok da bilincimizin dışında tutmaya çalıştığımız ancak varlıklarını bilinçaltımızda sürdürmeye devam eden aile sistemimize ait parçalarla yüzleşmemizi sağlayan etkili bir yöntemdir.

Bazen bu yüzleşme bizi sınırlayanın dönüşmesi için yeterli olur. Bazen ise bu yüzleşme sınırlarımızı kabul etmekten başka bir seçeneğimizin olmadığını görmemizi sağlayarak günümüzün popüler ‘herşeye muktedir, özgür birey’ yanılsamasından çıkıp yaşama karşı daha alçak gönüllü bir duruş kazanmamıza yardımcı olur. Belki de Aile Diziminin batı anlayışına kattığı en büyük değer, esas özgürleştirici olanın sınırlarımızı kabul ederek yaşamak olduğudur.

Kimler Faydalanır?

Kronik rahatsızlıklar, bilincinde olmanıza rağmen değiştiremediğiniz zararlı davranış kalıpları, dış etkilerle orantısız olarak yaşanan şiddetli duygular, korkular, anlamsız yere yaşamınızı kısıtlayan alışkanlıklar gibi yaşamınızın kalitesini etkileyen durumlardan şikayetçiyseniz Aile Dizimi çalışması size yardımcı olabilir.

AYŞEGÜL ÖZKARAMAN KİMDİR?

Ayşegül Özkaraman 1976 doğumlu.

İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Ana Bilim Dalı mezunu.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Müzecilik Yüksek Lisansı yaptı.

Uzun seneler antikacılık yaptıktan sonra tekstil sektöründe Arzu Kaprol’le çalışmaya başladı.

Boyner Grubunda Network ve Fabrika markalarının satış koordinatorluğunu yaptı.

Profesyonel hayatına ara verip, kişisel gelişimine yoğunlaşarak bu yolda diğer insanlara da dokunmaya karar verdi.

Yıllardır Hindistan’a yaptığı seyahatlerle Sri Prem Baba’nın öğretisini takip etmektedir.

4 yıldır Feride Gürsoy ile beraber çalışmalar yürütmektedir.

Kendini arama yolculuğunda, insanlara yararlı olmak için aldığı sayısız eğitimle eğitimci kimliğini kazandı.

Bunun yanı sıra

Danışmanlığın Zen Yolu Eğitimi

Svagito ile Osho Aile Sergisi Eğitimi

Yin Yoga ve Hatha Yoga Eğitimi

Kendini geliştirmek için

Gilbert Renaud Recall Healing Eğitimi

Erkan Kahraman’dan Astroloji Eğitimlerine

devam etmektedir.

Bireysel ve Grup seanslarını Bodrum ve İstanbul’da gerçekleştirmektedir.

Tüm bunların yanı sıra 2 senedir İ-land adıyla kendi tekstil markasını üretmektedir.