Shiatsu

Shiatsu

Shiatsu

Şiatsu hafiflik, huzur ve dinçlik verir kas sertliklerini, baş ve sırt ağrılarını ve ağırlık hissini geçirir zihni berraklaştırır, düşünme hızını arttırır, sindirim sistemi sorunlarına, romatizma ve kireçlenme benzeri eklem rahatsızlıklarına karşı etkilidir stresin etkilerini giderir uykunun kalitesini yükseltir, bazı cinsel sorunları çözümler.
Shiatsu (Şiatsu okunur) ‘’Parmakla bastırmak’’ anlamına gelir. Bilinen birkaç manipülatif koruyucu ve sağaltıcı yöntemin bir sentezi olarak Japonya’da doğmuştur. Çin kökenli akupresürden ve Japon kökenli arınma masajından etkilenmiş, daha sonra da bünyesine iskelet ve otonom sinir sistemi ile iç organ işlevlerini vurgulayan modern bir sağaltım yöntemini de almıştır. Beden enerjisi ile çalıştığı için bir enerji terapisi dalıdır.

Shiatsu, özellikle vücut savunma mekanizmasını kuvvetlendirmek isteyenlere sunulabilecek çok keyifli bir terapidir. Temelde Akupunktur noktalarına iğne olmadan parmak basıncı yoluyla yapılan akupressur baskıları, el ayası baskıları, eklemlerin oynatılması, gerdirilmesi yapılan hareket tarzlarıdır.

 

Masaj Terapisti Muharrem ÖzgenMuharrem-Ozgen_912