İç Organ (Visceral) Manipülasyon Chi Masaj Tekniği

Kendimizi daha iyi hissetmek, hayatı daha rahat, huzurlu yaşamak, başarılı olmak ve sevgiyi yaşamımıza daha çok alabilmek için yani duygu durumumuzu olumluya çevirebilmek için birçok yöntemle tanışmışızdır bugüne kadar.Ayrıca bedenimize daha iyi bakmak, sağlıklı olabilmek amacıyla spor, masaj, doğru beslenme yöntemlerini de birçoğumuz kendi imkanları çerçevesinde denemiştir.

Şu bir gerçek ki, gerçek anlamda mutlu olabilmek, kişinin kendisine bütünsel olarak bakabilmesiyle mümkün. Çünkü yaşam içerisinde maruz kaldığımız stres maalesef bedenimizde özellikle de hücrelerin hafızasında kayıt altına alınır. Yani olumsuz duyguları çok fazla taşıyorsak istediğimiz kadar spor yapalım, yiyecek içeceklerimize dikkat edelim ilerleyen zamanlarda hastalıklara açık hale geliriz.

Bedenimiz temelde hücrelerden oluşur, hücreler dokuları, dokular da organlarımızı meydana getirir. Organlarımızın sağlığını korumak hayatımızı sağlıklı geçirebilmemiz için çok önemlidir. Çünkü organlar bedenimizin hayati fonksiyonlarını sağlar. Oysa bu konuya çok fazla dikkat etmeyiz, organlardaki herhangi bir rahatsızlanma da da ilaç almaktan başka elimizden pek fazla bir şey gelmez. Oysa İç Organ Chi Masajı ile bütün organlarımıza çok özel bir bakım yapabilmek mümkün.

Stres,sağlıksız yaşam faktörleri ve toksik birikimlerin iç organlarımızda ve sinir sistemimizde oluşturduğu olumsuz etkilerden İç Organ Masajı Chi ile arınabilmek mümkün. Bu teknik kadim Çin ve Tayland tıbbı öğretileriyle zenginleştirilmiş çok özel bir masaj tekniğidir.

İç Organ (Visceral) Manipülasyon Chi Masaj Tekniği Nedir?

Uzak Doğu’da Chi olarak bilinen yaşam enerjisinin göbek deliğinin hemen altında alt dantien adlı bölgede bulunduğuna inanılır. Çin Tıbbına göre her bir iç organ belli bir duyguyu içinde barındırır. Özellikle bağırsaklar sindirim ve boşaltımın yanı sıra lenf sisteminin, endokrin sisteminin ve sinir sisteminin en yoğun olduğu bölgedir. Sinir hücrelerinin yoğunluğundan dolayı günümüzde ikinci beyin olarak da adlandırılır.
Kadim Çin’de yaşamış Taoist bilgelere göre; karın bölgemizde yer alan iç organlardaki enerjisel blokajlar aynı bölgede fiziksel düğümlere de yol açar ve bu da yaşam enerjimizin (Chi) akışını kesintiye uğratır.
Korku, kızgınlık, anksiyete, depresyon ve endişe gibi negatif duygular bize çok zarar verir. Aşırı çalışma, stres, kazalar, ameliyatlar, ilaçlar, toksinler, kötü beslenme ve duruş bozuklukları da karın bölgemizde ve iç organlarımızda tıkanıklıklara yol açan
faktörlerdir.

Özellikle bağırsaklardaki tıkanıklıklar doğrudan ruh halimizi, duygularımızı, bağışıklık sistemimizi olumsuz etkiler. Tüm bu tıkanıklıkların açılması, duygusal dengeye ve zihinsel bütünlüğe kavuşmamız için oldukça önemlidir. İç Organ Chi Masajı; stresin, negatif duyguların, sağlığımızı bozan yaşamsal faktörler ve toksik maddelerin iç organlarımızda ve sinir sistemimizde oluşturduğu olumsuz etkilerden vücudumuzu arındırmayı hedefleyen bir masaj terapi tekniğidir. Bu teknik Geleneksel Tayland Tıbbı’nın Rüzgar Geçitleri ve Arter Kapama Teknikleri ile Çin Tıbbı’nın masaj (Anmo) uygulamalarının birleşimidir. İç organların hem kendi aralarında hem de vücudun bütünü ile ilişkisi vardır.İşte bu yüzden, İç Organ Chi Masajı; sadece karın bölgesiyle kalmayıp, kas ve tendonları, vücudun çeşitli yerlerinde bulunan enerji merkezlerini ve nabız noktalarını uyarmayı kapsayan bir masaj terapi yöntemidir.

İç Organ (Visceral) Manipülasyon Chi Masaj Tekniği Hangi Rahatsızlıkların Tedavi Sürecinde Destekleyicidir ?

– Vücuttaki toksik birikimlerin kolayca atılması
– Sıkışmış gazın sistemden atılması
– Kabızlık, ishal, irritabl bağırsak sendromu, kolit, gaz vb. bağırsak rahatsızlıkları
– Kadınlarda menstrual adet dönemi, menopoz dönemi sorunları, yumurtalık
kistleri vb.
– Uykusuzluk, duygusal gerginlik, öfke, depresyon, migren vb. pek çok
rahatsızlığın tedavi sürecini destekleyen bir masaj terapisidir.

Yasal Uyarı: Tarafımızdan sunulan hizmetler hastalık tanı ve tedavisini amaçlamaz, doktorunuzca gerekli görülen tıbbi tetkik ve tedavilere alternatif değildir. Eğer tanısı konulmuş bir hastalığınız varsa, herhangi bir hastalığınız olabileceğinden şüpheleniyorsanız veya herhangi bir sağlık sorununuz
olduğunu düşünüyor veya hissediyorsanız, gereken tıbbi tetkik ve müdahaleler için mutlaka uzman bir tıp hekimine başvurunuz. Hizmetlerimiz, sadece bilgilendirme ve tavsiye niteliğindedirler, reçete veya zorunluluk arz etmezler. Bu bilgi ve tavsiyeleri uygulamak, tamamen danışanın kendi özgür seçimidir ve tıp hekimleri tarafından gerekli görülen reçete ve tıbbi müdahalelerin yerine konulmamalıdır.