Diva Dergisi Röportajı

Kim bedeninde canlılık, kim bedeninde zindelik, kim bedeninde değişim-dönüşüm istemez ki? ‘Ben’ dediğinizi buradan hissedebiliyorum.

Evet, bir akımdır gidiyor belki; bazıları bunu kınıyor veya önemsemeyip dalga geçiyor ama işin gerçek yüzü kendimizden ve gerçeklerden kaçıyor olmamız. Ve belki de gerçekten bize iyi geleceğine inandığımız şeyleri yapmayı bir süreliğine veya tamamen ertelememiz. Hatta kimi zaman neyi ertelediğimizi bile unutarak yaşamımıza devam ediyoruz ya da ettiğimizi sanıyoruz.

Güzelliklerle çevrili ortamımızı, belki de düşünce yapımız sayesinde, yaşanılanı düşünce filtresinden geçirmeden ve daha önceki deneyimlerimizin birikimi sayesinde bu güzelliği kirletmeyi başarıyoruz. Şöyle bir örnekleme yaparsam belki konunun içine daha iyi gireriz, ne dersiniz?

Mesela yaşamınızdaki tecrübelerinizden biri, sevdiğiniz kişi tarafından aldatılmak. Bu yaşanılan olay sonucunda tecrübe edinmiş bile olsanız, bir daha ki adımınızda bu yaşanmışlığın tekrar edeceği düşüncesi, endişesi ve korkusu ile yaşarsınız. Fakat bu uzun süredir yaşanılan korku ‘gün’ gibi gerçek olur tıpkı Çekim Yasası’nda olduğu gibi. Daha sonra problemin suçlusu aranır ve bulunduğunda ise rahatlar, arkamıza yaslanırız. Esasında bunun yaratıcısı biz değil miyiz? Gerçek olan bizim korkularımız değil mi?

İşte burada ben nefes ile bütün bu (-) düşünceleri yenip, kalıpları değiştirip dönüştürebileceğinizi söylüyorum. Yani tamamen transforme edeceğinizi.
Nefes andır.
Nefes yaşamdır.
Nefes kullanacağınız en ucuz ve en pratik yöntemdir. Yeter ki bunun farkında olun.

Benim 9 sene önce başlayan spiritüel yolculuğum nefesle son buldu. Bu son yeni başlangıcım oldu. Gerçekten kendimi çok mutsuz ve tatsız hissettiğim bir anda karşıma çıktı ve beni bu konunun Eğitimcisi yaptı. En başta korkularımla nasıl savaşacağımı bilemediğim bir anda beni oradan çıkardı ve tekrar yaşama sıkı sıkı sarılmama neden oldu. Aldığım oksijenin tüm hücrelerime dağılmasını ve gerek zihinsel gerek duygusal ve mental anlamda değişimimi izlememe sebep oldu. İlk defa gerçekten yaşadığımı gördüm ve her şeyi anın içinde yaşayıp, sevgiyi paylaşmanın tadını çıkardım ve hala da çıkarıyorum. En önce kısıtlamış olduğum nefesimin tam ve bağlantılı bir şekilde açılımını sağladım. Bilinçaltında barındırmış olduğum olumsuz düşünceleri -hatta ben artık onlara ‘çöpler’ diyorum- temizledim ve ardından yüksek benliğimle bağlantıya geçmeye başladım. Buda görsel bazı deneyimlerle oluştu ve beni çok mutlu etti.

Tüm değerler bize, önümüze sunuluyor ve seçim sadece ‘bizim’ elimizde. Dolayısıyla yaşamımıza bolluğu, sevgiyi, neşeyi, sağlığı çekmekte bizim elimizde. Hayatınızı daha ne kadar ertelemek istiyorsunuz? Daha özgür, daha mutlu ve daha sağlıklı bir yaşam dilemek yerine bunun için harekete geçmek istemez misiniz? O zaman hep beraber nefeslenelim. Bunun için ilk adımınız www.nefeslehayat.com ‘a tıklamanız. Burada Transformal Nefes hakkında bilgilere ulaşabilir, workshoplarım ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Tabii daha sonrada sizleri aramızda görmek isterim.

Sevgi, Işık, ve her daim Nefesle kalın.
Semra Bakioğlu

Categories: Basın

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir